درباره گرگان‌سلامت

تاریخچه

گرگان‌سلامت یکی از زیر مجموعه‌‏های شرکت سانا توسعه کسب‌و‌کار هیرکانیا (سهامی خاص) با شماره ثبت 12504 است که فعالیت خود را از سال 1397 در شهر گرگان آغاز نموده است.

 

گرگان‌‏سلامت چیست؟

در دنیای امروزی، گسترش روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نفوذ چشمگیر اینترنت در جوامع بر هیچکس پوشیده نیست. افزایش سطح دسترسی به اطلاعات و تسهیل بسیاری از امور به همراه کاهش هزینه‌ها از طریق این جهان بدون مرز باعث شده است که در سراسر دنیا وبسایت‌ها و برنامه‌های کاربردی متنوعی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت فعالیت خود را آغاز نمایند. با این وجود، در کشور ما نحوه ارائه، شناخت و استفاده از خدمات این بخش همچنان تا حد زیادی به صورت سنتی باقی مانده است. در این راستا گرگان‏‌سلامت، سعی بر آن دارد با استفاده از بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات فضایی مناسب به منظور تسهیل دسترسی افراد جامعه به اطلاعات موردنیاز خود پیرامون فعالین مختلف حوزه سلامت را فراهم آورد.

 

اهداف

هدف گرگان‌سلامت آن است که با معرفی گسترده فعالین بخش سلامت و ارائه خدماتی کاربردی، گامی اثرگذار در جهت تسهیل دسترسی به اطلاعات و خدمات و ارتقای سطح آگاهی جامعه در این حوزه مهم بردارد.

 

چشم‌انداز

چشم انداز گرگان‏‌سلامت آن است که بتواند با افزایش سطح دسترسی به اطلاعات شفاف و تسهیل بسیاری از امور به همراه کاهش هزینه‌ها از طریق دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و بستر اینترنت و جا انداختن در میان آحاد افراد جامعه، در تغییر فرآیند استفاده از خدمات حوزه سلامت از حالت سنتی به هوشمند نقش‌‏آفرین باشد و بخش مهمی از سردرگمی‌‏ها در دستیابی به اطلاعات موردنیاز و نیز مراجعات و رفت‏‌وآمدهای غیرضروری را کاهش دهد.